Start / JURY – „Fotomaraton 2015 Częstochowa”

JURY – „Fotomaraton 2015 Częstochowa”

Jurorzy Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „FOTOMARATON 2015 CZĘSTOCHOWA”

 

ROGAL – Artur Rogalski

Gość Specjalny Konkursu

 

Artur Rogalski. Od urodzenia (1986r.) porusza się na wózku. Choruje na rdzeniowy zanik mięśni. Fotografią zainteresował się w 2004 roku. W tym czasie jego statywem było krzesełko, grube książki i plastelina, a sprzętem oświetleniowym lampa pokojowa, kartki papieru, taśma i styropian. Dysponując takimi środkami, tworzył zdjęcia, za które zdobył nagrody na ogólnopolskich konkursach fotograficznych. Jego prace docenili także przedstawiciele wielu ogólnopolskich firm, którzy często nawet nie wiedzą o jego chorobie. Artur jest człowiekiem, który udowadnia wszystkim, że każdy możne realizować swoje pasje i dążyć do sukcesu. Jest absolwentem Wydziału Sztuk Pięknych i Projektowych na WSInf w Łodzi.

Prace Artura często są kreacjami, gdzie wszystko jest zaplanowane. Artur zawsze pracuje z asystentką. Tłumaczy jej jak ustawić światło, aparat, jego parametry, elementy scenerii itd. który rekwizyt przesunąć w lewo o 2 cm, a który obrócić w prawo i przysunąć w stronę innego. Sam (fizycznie) nie jest w stanie wcisnąć nawet spustu migawki.

Dziś Artur prowadzi własną firmę. Zarobione pieniądze pozwoliły mu przerobić garaż rodziców na studio fotograficzne. Artur tworzy(ł) zdjęcia i projekty, m.in. dla: Knorr, Bakalland, American Crispy Chicken, esBANK Bank Spółdzielczy, BellaBis, Fines, Honeywell

Strona internetowa:
www.fb.rogal.com.pl/

 

 

Fot. Artur Rogalski

Fot. Artur Rogalski

 

Fot. Artur Rogalski

Fot. Artur Rogalski

 

Fot. Artur Rogalski

Fot. Artur Rogalski

 

 

KRYSTIAN BIELATOWICZ
Przewodniczący Kapituły Konkursu

 

Krystian Bielatowicz

Krystian Bielatowicz

 

Urodzony w 78 roku. Fotograf, filmowiec, archeolog. Wychował się na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Ukończył archeologię Ameryki Łacińskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Specjalizuje się w dokumencie społecznym. Jest redaktorem portalu Szeroki Kadr, dla którego realizuje multimedia. Należy także do grona wykładowców Akademii Nikona.

 

Zasiadał w jury konkursu Grand Press Photo (2014, 2015). Jego fotografie publikowane były m.in. w: Newsweek Polska, National Geographic Polska, National Geographic Traveler, Polityce, Dużym Formacie Gazety Wyborczej, Przekroju, The Virginia Quarterly Review (USA), Private Magazine (Włochy), El Comercio i Caretas (Peru). Swoje prace prezentował na wystawach m.in. w Nowym Jorku, Peru, Leica Gallery w Warszawie, Galeria Pauza w Krakowie, Łodzi, Gdańsku, Toruniu, Lublinie, Zakopanem. Realizuje krótkie dokumenty. Od wielu lat specjalizuje się również w multimedialnych wywiadach.

 

Jest autorem ponad dziewięćdziesiąt wywiadów z fotografami z Polski, USA i Wielkiej Brytanii. Od kilku lat realizuje autorskie wideoporadniki dla Szerokiego Kadru. Przez cały czas poszukuje nowych form prezentacji. W 2009r. stworzył autorskie wideoporadniki o fotografii. www.szerokikadr.pl/wideo.

 

Zasiadał w Jury wielu konkursów, m.in. Grand Press Photo.

 

Strony internetowe:
www.minidoc.pl
www.bielatowicz.com

 

album-05440

Fot. Krystian Bielatowicz

 

Fot. Krystian Bielatowicz

Fot. Krystian Bielatowicz

 

Fot. Krystian Bielatowicz

Fot. Krystian Bielatowicz

 

KUBA KAMIŃSKI

 

Kuba Kamiński

Kuba Kamiński

 

Urodzony w 85 roku, absolwent Łódzkiej Szkoły Filmowej. Od 2005 roku fotograf dziennika „Rzeczpospolita”. Obecnie fotograf Polskiej Agencji Prasowej i European Photopress Agency. Laureat m. in. konkursu NPPA Best of Photojournalism, China International Press Photography Contest, IPA Awards. Zwycięzca Grand Prix konkursu National Geographic, laureat nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego, laureat Grand Press Photo 2015 i uczestnik World Press Photo Joop Swart Masterclass 2011 i .

 

Swoje Reportaże realizował m.in. w Europie, Azji, Afryce, USA i Ameryce Południowej.

 

Strona internetowa:

www.kubakaminski.com

 

Fot. Kuba Kamiński

Fot. Kuba Kamiński

 

Fot. Kuba Kamiński

Fot. Kuba Kamiński

 

Fot. Kuba Kamiński

Fot. Kuba Kamiński

 

 

tablica-partnerzy-na-częstochowę+1

 

 

 

Przewiń do góry