Start / PRZEBIEG I TERMINY – „Fotomaraton 2015 Częstochowa”

PRZEBIEG I TERMINY – „Fotomaraton 2015 Częstochowa”

 

Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny

„FOTOMARATON 2015 CZĘSTOCHOWA”

19-20 wrzesień 2015

 

fotomaraton_300x300_2015_cz

 

 

 

I dzień – REALIZACJA ZDJĘĆ

 

Klasztor Ojców Paulinów. Jasna Góra, Częstochowa

Klasztor Ojców Paulinów. Jasna Góra, Częstochowa. Zdjęcie: Materiały własne Fundacji

 

 

Konkurs rozpoczynamy 19 września o 9:00 na Placu Biegańskiego w samym centrum Częstochowy – przed wejściem głównym do Ratusza Miejskiego. Jest to miejsce położone centralnie, zapewniające piękną panoramę i dobry klimat. W Ratuszu Miejskim będą oczekiwać na Was przedstawiciele Organizatora, którzy potwierdzą Waszą wcześniejszą rejestrację wydając numer startowy.

 

 

Po zakończonej rejestracji Uczestników Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „FOTOMARATON 2015 CZĘSTOCHOWA” i dopełnieniu niezbędnych formalności, o godzinie 10:00, podczas uroczystego STARTU zostanie ogłoszone MOTTO Konkursu i 8 nieobowiązkowych podtematów, które pozwolą Wam wykonać poprawną serię 8 zdjęć. Na linii startu udostępnimy specjalnie przygotowaną tablice startową, która będzie pierwszym i zarazem obowiązkowym zdjęciem, rozpoczynającym całą serię.

 

Kolejnym przystankiem, lecz nie obowiązkowym, będzie możliwość spotkania się z przedstawicielami Organizatora o godzinie 14:00 również w budynku Ratusza Miejskiego. Będzie to doskonała okazja do skonsultowania ewentualnych trudności w realizacji zdjęć konkursowych, zadawania pytań organizacyjnych i chwili wytchnienia w miłej atmosferze.

Punktualnie o godzinie 18:00 zaplanowane jest zakończenie pierwszego dnia konkursu. Spotykamy się na Placu Biegańskiego pod Ratuszem Miejskim . W punkcie końcowym, który zakończy pierwszy dzień Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „FOTOMARATON 2015 CZĘSTOCHOWA”, każdy z Was sfotografuje tablicę końcową – METY, którą zakończycie pierwszy dzień Konkursu. Będzie to jednocześnie ostatnie i obowiązkowe zdjęcie, zamykające całą przygotowaną przez Was obowiązkową serię 8 zdjęć, która wystartuje w wyścigu po nagrody.

 

Po zakończeniu wszyscy udamy się na zasłużony wypoczynek – Uczestnicy, aby przejrzeć swoje zdjęcia i wybrać te najlepsze, Organizatorzy, aby zebrać siły do Finału. Wasza obowiązkowa seria zdjęć musi pozostać w zgodzie z wyznaczonym tematem głównym stanowiącym motto konkursu i tworzyć spójną całość.

 

II dzień – FINAŁ KONKURSU

 

 

 20 września będzie dniem Wielkiego Finał Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „FOTOMARATON 2015 SZCZECIN”. O godzinie 10:00 zapraszamy Was do niezwykłego miejsca, które znajduje się w Restauracji ASTORIA ul. Krakowska 45, 42-200 w Częstochowie. Pomiędzy 10:00 – 11:00 przedstawiciele Organizatora będą oczekiwać, przygotowani do przeniesienia wyników Waszej pracy, 8 zdjęć konkursowych, które wezmą udział w eliminacjach.

Oczekujemy w sumie 10 zdjęć, z czego dwa będą zdjęciami kontrolnymi tablicy STARTU i METY, a pozostałe 8 będzie przedstawiało zadany temat główny – motto konkursu.

 

Wkrótce po 11:00 rozpocznie się zamknięty dla publiczności wstępny przegląd prac z udziałem Jurorów i wytypowanie serii zdjęć, które wezmą udział w publicznych obradach Jury i Wielkim Finale.

 

Chcemy aby Konkurs był prowokacją do intensywnie i mile spędzonego czasu, dlatego podczas drugiego dnia przygotowaliśmy dla Was wspólnie z naszymi Partnerami, panel warsztatowy i prezentacje sprzętu fotograficznego. Panel będzie dostępny od godziny 10:00 dla wszystkich Uczestników konkursu. Każdy powinien znaleźć coś dla siebie, a w przerwie pozostaje do dyspozycji restauracja.

 

Kulminacyjny punkt Finału – interaktywne obrady Jury z udziałem Publiczności rozpoczną się po zakończeniu wstępnych obrad Jury w godzinach popołudniowych. Będzie to niepowtarzalna okazja do posłuchania komentarzy Jurorów, które na pewno będą cennym źródłem informacji dla każdego fotografującego. Obrady Jury będą miały charakter warsztatów fotograficznych. Nie wykluczamy również odmiennej oceny Publiczności, która ma prawo mieć inne zdanie. Wówczas Jurorzy będą zmuszeni bronić swoich wyborów.

 

Zakończeniem publicznych obrad Jury będzie ogłoszenie Zwycięzców i wręczenie nagród. Przewidujemy tradycyjnie spotkanie z naszymi Jurorami, gdzie w bardziej kameralnej atmosferze będzie okazja do zapoznania się z ich dorobkiem i czas na rozmowy.

Niezwykłym wydarzeniem, po zakończeniu konkursu będzie również spotkanie z naszym Gościem specjalnym konkursu – Arturem Rogalskim (ROGAL). Zaprosi nas wszystkich na podróż w bajkowy świat makrofotografii i opowie o swoich realizacjach.

 

Przewidujemy również czas na przerwę obiadową, a dla Uczestników konkursu Restauracja „ASTORIA” przygotuje specjalne zestawy obiadowe na każdą kieszeń. Dostępne będą również posiłki A la carte.

 

 

 

fotomaraton - partnerzy

Przewiń do góry