Start / PRZEBIEG I TERMINY – „Fotomaraton 2016 Częstochowa”

PRZEBIEG I TERMINY – „Fotomaraton 2016 Częstochowa”

logo_fotomaraton_2016

OGÓLNOPOLSKI KONKURS FOTOGRAFICZNY

„FOTOMARATON 2016 CZĘSTOCHOWA”

 

 

I dzień – realizacja zdjęć

900x600_czestochowa_lo_IV

IV LO im. Henryka Sienkiewicza w Częstochowie przy Alei NMP 56.

 

Konkurs rozpoczynamy 24 września 2016r o 9:00 w Sali teatralnej IV LO w Częstochowie mieszczącej się w alejach NMP 56 . Jest to miejsce położone centralnie, zapewniające świetną komunikację i dobry klimat. We wnętrzach budynku – „Sali Teatralnej” będą oczekiwać na Was przedstawiciele Organizatora (miejsce zostanie dobrze oznaczone) , którzy potwierdzą Waszą wcześniejszą rejestrację wydając numer startowy.

 

Po zakończonej rejestracji Uczestników Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „FOTOMARATON 2016 CZĘSTOCHOWA” i dopełnieniu niezbędnych formalności, o godzinie 10:00, podczas uroczystego STARTU zostanie ogłoszone MOTTO Konkursu, które pozwoli wykonać Wam poprawnie zadanie konkursowe na które składać będzie się seria 6 zdjęć. Dodatkową pomocą będzie 6 wskazówek/podtematów – do każdego zdjęcia, które mają pomóc w realizacji zadania. Nie są one obowiązkowe, maja służyć tylko jako pomoc dla tych, którzy będą chcieli je wykorzystać.  Na linii startu udostępnimy specjalnie przygotowaną tablice startową, której sfotografowanie będzie pierwszym i zarazem obowiązkowym zdjęciem, rozpoczynającym zdjęcia konkursowe.

 

Kolejnym przystankiem, lecz nie obowiązkowym, będzie możliwość spotkania się z przedstawicielami Organizatora o godzinie 12:00 również w budynku IV LO w Częstochowie – Sala Teatralna mieszcząca się przy alejach NMP 56. Będzie to doskonała okazja do skonsultowania ewentualnych trudności w realizacji zdjęć konkursowych, zadawania pytań organizacyjnych i chwili wytchnienia w miłej atmosferze.

 

Punktualnie o godzinie 17:00 zaplanowane jest zakończenie pierwszego dnia konkursu. Spotykamy się również w Sali Teatralnej IV LO w Częstochowie mieszczącej się przy alei NMP 56. W punkcie końcowym, który zakończy pierwszy dzień Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „FOTOMARATON 2016 CZĘSTOCHOWA”, każdy z Was sfotografuje tablicę końcową – METY kończąc pierwszy dzień Konkursu. Będzie to jednocześnie ostatnie i obowiązkowe zdjęcie, zamykające całą przygotowaną przez Was obowiązkową serię 6 zdjęć,  która wystartuje w wyścigu po nagrody.

 

Po zakończeniu wszyscy udamy się na zasłużony wypoczynek – Uczestnicy, aby przejrzeć swoje zdjęcia i wybrać te najlepsze, Organizatorzy, aby zebrać siły do Finału. Wasza obowiązkowa seria zdjęć musi pozostać w zgodzie z wyznaczonym tematem głównym stanowiącym motto konkursu i tworzyć spójną całość. Dopuszczamy również możliwość oddania zdjęć konkursowych bezpośrednio po zakończeniu I dnia konkursu.

 

Bezpośrednio po zakończeniu pierwszego dnia konkursu, tuż po 17:00, przewidziane jest spotkanie kameralne z Tomaszem Lazarem (World Press Photo 2011) Gościem specjalnym i Jurorem Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „FOTOMARATON 2016 CZĘSTOCHOWA”. Podczas spotkania będziemy mogli zajrzeć do świata fotografii naszego Gościa. Spotkanie na pewno dostarczy mnóstwo motywacji i cennej wiedzy! Spotkanie otwarte jest dla wszystkich zainteresowanych. Od osób nie uczestniczących w konkursie wymagana jest rejestracja (rejestracja – spotkanie z Tomaszem Lazarem)

 

II dzień – WIELKI FINAŁ

 

25 września będzie dniem Wielkiego Finał Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „FOTOMARATON 2016 CZĘSTOCHOWA”. O godzinie 8:00 zapraszamy Was do Sali Teatralnej IV LO w Częstochowie, która znajduje się przy alei NMP 56. Pomiędzy 8:00 – 9:00 przedstawiciele Organizatora będą oczekiwać, przygotowani do przeniesienia na nośniki pamięci wyników Waszych prac, które wezmą udział w dalszej części Konkursu.

 

Oczekujemy w sumie 8 zdjęć, z czego dwa będą zdjęciami kontrolnymi tablicy STARTU i METY a pozostałe 6 będzie przedstawiało zadany temat główny będący Mottem Konkursu.

 

Wkrótce po 9:00 rozpoczną się zamknięte dla publiczności eliminacje/przegląd prac z udziałem Jurorów. Następnie zakwalifikowane serie zdjęć wezmą  udział w Finale Konkursu.

 

Chcemy aby Konkurs był prowokacją do intensywnie i mile spędzonego czasu, dlatego podczas drugiego dnia przygotowaliśmy dla Was wspólnie z naszymi Partnerami, panel warsztatowy i możliwość do zapoznania się ze sprzętem fotograficznym. Uczestnicy jak i Goście będą mogli wziąć udział w panelu warsztatowym od godziny 9:00 – 11:30. Każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Na miejscu dostępny będzie minibufet (kawa, herbata, słodkie bułki).

 

Kulminacyjny punkt Finału – interaktywne obrady Jury z udziałem Publiczności rozpoczną się po zakończeniu wstępnych obrad Jury o godzinie 11:30. Będzie to niepowtarzalna  okazja do posłuchania komentarzy naszego Gościa –Tomasza Lazara, które na pewno będą cennym źródłem informacji dla każdego fotografującego. Obrady Jury będą miały charakter warsztatów fotograficznych. Nie wykluczamy również odmiennej oceny Publiczności, która ma prawo mieć inne zdanie. Wówczas Jury będzie zmuszone bronić swoich wyborów.

 

Zakończeniem publicznych obrad Jury będzie ogłoszenie Zwycięzców i wręczenie nagród.

 

 

tablica-partnerzy-na-częstochowę

Przewiń do góry